Dotacje od rządowego programu "Mój prąd"

Dotacje od rządowego programu “Mój prąd”

Rządowy program dofinansowań do mikroinstalacji fotowoltaicznych jest kontynuowany w roku 2020.

Aktualne wnioski można było składać do 20 grudnia 2019 roku.

Pierwszy nabór programu dofinansowań do naszych domowych instalacji zakończył się wraz z datą 20 grudnia 2019, w związku z czym pierwszy etap został zakończony.

Kolejne wnioski będzie można składać od 13 stycznia 2020 na drugą edycją tego programu i ponownie mamy szanse na skorzystanie z dopłaty do naszej domowej instalacji, co znacznie zredukuje koszty jej utworzenia.

Kwotą przyznaną do rozdysponowania na wyżej wymieniony program jest 1 miliard złotych, przy czym maksymalna kwota dofinansowania dla pojedynczej instalacji jest to 5000zł, a więc łatwo przeliczyć, iż takich dotacji powinno wystarczyć na 200 tysięcy prosumenckich instalacji.

Moc instalacji, które uzyskały dopłaty od państwa w roku 2019 wyniosła 35 MW.

Jak złożyć wniosek?

Aby złożyć wniosek mamy do wyboru formę papierową w postaci fizycznie wypełnionego wniosku, bądź też elektroniczną.

W przypadku formy papierowej wniosek składamy  w najbliższym dla nas urzędzie, natomiast wnioski elektronicznie wysyłane są przy pomocy portalu ePUAP, który umożliwia podpisywanie dokumentów bez wychodzenia z domu. Taki profil może dostarczać nam nasz bank, bądź należy złożyć wniosek poprzez witrynę internetową i potwierdzić go w najbliższym dla nas urzędzie.

Jaki jest czas oczekiwania na pieniądze z tego programu?

Na początku istnienia tego programu był to okres około tygodnia, natomiast ze względu na znaczny przypływ owych wniosków czas realizacji może się wydłużyć. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że od momentu złożenia wniosku ewentualnie zapytania odnośnie jego realizacji powinniśmy składać po 2-3 tygodniach od daty złożenia.

Jak działa fotowoltaika?

Zapraszamy do zapoznania się ze schematem działania instalacji fotowoltaicznej klikając tutaj

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Zestaw fotowoltaiczny przyłączamy do aktualnej instalacji elektrycznej budynku. W czasach rosnących rachunków za prąd, warto dowiedzieć się, jak efektownym i przyszłościowym rozwiązaniem jest ta technologia.

Czy każdy może mieć instalację fotowoltaiczną?

Jak najbardziej. Fotowoltaikę można zastosować w przypadku prywatnych domów, przedsiębiorstw lub innych instytucji.

Jakie korzyści przynosi instalacja fotowoltaiczna?

Jest to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska oraz przynosi korzyści finansowe dając możliwość obniżenia rachunku za prąd jak i uniezależnienie się od cen dostawców energii.

Istnieją obecnie dofinansowania na odnawialne źródła energii?

Tak, zachęcamy do skorzystania z dofinansowania w wysokości 5000 zł w ramach programu „Mój Prąd” utworzonego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej, po więcej informacji zapraszamy klikając tutaj

Istnieje również ulga termomodernizacyjna, w ramach której odliczeniu podlegają wydatki na zakup instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem. Odliczenie nie może przekroczyć kwoty 53 tyś złotych. Podatek podlega odliczeniu zarówno w przypadku podatku  progresywnego, liniowego jak i również ryczałtu.

Czy konsultacja jest płatna i zobowiązująca?

Absolutnie nie. Konsultacja naszego doradcy jest bezpłatna i dająca w pełni możliwość dokonania swobodnych przemyśleń.

Na jakim obszarze działa firma?

Nasza firma zajmuje się montażami i doradztwem w zakresie instalacji na terenie całego kraju.

Jakich marek mogę zakupić produkty w Waszej firmie?

Panele:

 • Jinko
 • Longi Solar
 • Sharp
 • Exe solar
 • AmeriSolar
 • LG

Falowniki:

 • Fronius
 • GoodWe
 • Huawei Sun
 • SMA
 • Solaredge
 • Sofar Solar